Er staat vandaag veel op het programma, dus ga vroeg op pad. Het beste is om tussen 7:30-8.00 uur de rivier over te steken, dan zijn er voldoende locals die oversteken voor school of marktbezoek. Je neemt afscheid van je Engelssprekende gids en gaat verder op pad met je chauffeur, want onderweg zijn er geen bezienswaardigheden. (P.s.: uiteraard is het ook mogelijk tegen bijbetaling de hele reis een Engelssprekende gids te boeken.) Na 3 uur rijden kom je aan in Sen Monorom. Arriveer je wat te vroeg om te lunchen, drink dan een heerlijk bakje échte koffie met homemade chocoladecake in het Heffalump cafeetje in een verborgen tuin. Je steunt hiermee een goed doel, de promotie van ecotoerisme waaronder het Elephant Vally Project.
Je picknick lunch en een lokale Engelssprekende gids pik je op in de straat die het centrum van die slaperige bergplaatsje vormt en vervolg je weg naar de Bou Sraa waterval. Mondulkiri is de groenste provincie, maar hoe het landschap eruit ziet hangt er vanaf in welk seizoen je komt. Het droge seizoen is de winter, de aarde is rood en er is weinig blad aan de bomen. Het regenseizoen is de Cambodjaanse zomer, alles groeit en bloeit, beter bekend als het 'groene seizoen'. De Bou Sraa waterval is een dubbele waterval en in het midden kun je in het droge seizoen rondlopen en picknicken. Op de terugweg kun je stoppen bij een koffieplantage waar ook verschillende fruitbomen groeien, een uitzichtpunt over Sen Monorom en een Bunong dorp. De Bunong is de lokale bergbevolking, een minderheidsgroepering. Hun huizen en kleding zijn tegenwoordig gelijk aan de andere Cambodjanen, maar sommige dorpen hebben nog een laatste traditioneel huis van gras. De jongere generatie weet niet meer hoe de huizen te bouwen, dus ze zullen langzaam verdwijnen. De Bunong worden ook wel de Pnong genoemd, maar dat is niet de naam van de stam, maar betekent zoiets als ‘wilden’.
Je accommodatie is weer heel bijzonder, je eigen houten bungalow op een groot terrein met mooi uitzicht. De accommodatie is tevens een opleidingscentrum voor jongeren die in het toerisme willen werken. De betere accommodaties van Sen Monorom liggen allemaal een stukje uit het centrum, maar dat is niet echt een gemis aangezien er nauwelijks sprake is van een centrum in Sen Monorom. Er wordt ook heerlijk gekookt in de accommodatie, voor een prikkie eet je een 3 gangen menu. En als je nog een extra activiteit wilt doen - je kunt in het Ecopark bij Bou Sraa ziplinen!
Hoogtepunt: de excursies waar we veel contact hadden met de lokale bevolking!
― Famillie Wildeboer-Bosch. 19-08-2019
We hebben een fantastische afwisselende rondreis door Cambodja gemaakt. Een erg mooi land met vriendelijke mensen en een indrukwekkende recente geschiedenis. De afwisseling tussen cultuur en natuur en het vele contact met de lokale bevolking maakten de reis bijzonder: de tempels van Angkor Wat, overnachten in een homestay in een floating village, een bezoek aan circus Phare, de indrukwekkende killing fields, mountainbiken in de jungle, een dag op het platteland bij Siem Reap, wandelen tussen de olifanten en natuurlijk heerlijk relaxen op het witte strand op Koh Rong. Cambodja is een betrekkelijk onbekende reisbestemming, maar zeker een aanrader voor iedereen die houdt van iets anders dan de gebaande paden.
De excursies
We hebben genoten van alle excursies! We hebben veel verschillende dingen gedaan, met allemaal hun eigen charme. Uiteraard waren de killing fields en killing cave erg indrukwekkend. Bij de excursie naar de killing cave hadden we een hele goede gids, die ons deelgenoot maakte van zijn persoonlijke geschiedenis tijdens het rode Kmer regime; heel indrukwekkend, daar zijn we wel even stil van geweest. Circus Phare was ook een hoogtepunt. We zijn in Battambang geweest, maar de voorstelling werd gegeven door de mensen uit Siem Reap. Super gaaf! Ook de dag op het platteland in Kuok Dong (vanuit Siem Reap) was een mooie ervaring; we hebben krabbetjes gestoken (en daarna gegeten), manden gevlochten en geprobeerd om met een katapult vogels uit de lucht te schieten (wat uiteraard niet is gelukt). En de school bezocht en met kinderen 'engels geoefend'. Helemaal leuk. De homestay in Prek Toal een hele mooie ervaring. Een absolute aanrader! We hebben daar een kookworkshop gedaan, maar ook vanaf het huisje waar we logeerden gekeken wat er in zo'n dorp op het water allemaal gebeurd. Ook het olifanten project in Sen Moromom was een belevenis. Geweldig om op deze manier deze enorme dieren van dicht bij mee te maken! Zowel in Battambang als in Kratie hebben we gefietst en in Chi Phat gemountainbiked. Was ook erg leuk. Angkor Wat was ook mooi, maar was voor ons zeker niet het absolute hoogtepunt van onze reis. Terugkijkend waren dat vooral die excursies waar we veel contact hadden met de lokale bevolking.
De organisatie van de reis
Onze Cambodja reis was afwisselend, indrukwekkend, mooi, aardige mensen en lekker eten! Over het algemeen waren we erg tevreden over de accommodaties tijdens onze reis. Een mooie afwisseling tussen hotels en wat meer basic accommodaties. De organisatie ter plekke was prima! Wat ons erg is opgevallen, is dat altijd alle chauffeurs en gidsen ruim op tijd aanwezig waren. We hebben een paar keer contact gehad met de lokale vertegenwoordiger, die problemen door weersomstandigheden goed oploste.
Bekijk de foto's
Mooie combinatie Thailand - Cambodja, alles was top georganiseerd.
― Jolanda Houterman. 24-08-2017
Alles was top georganiseerd. Chauffeurs waren allemaal zeer kundig en hebben zeer veilig gereden. Soms was het voor ons ook een verrassing wat er ging gebeuren, spontane stops met gids, erg leuk. Soms kwam het niet overeen met de beschrijving die wij in de mail hebben ontvangen. De meeste vragen werden ter plekke beantwoord of opgelost.
Bekijk de foto's
Bijzondere reis door Cambodja, Angkor is beslist grote aanrader.
― Marja Janse. 01-11-2016
De organisatie was fantastisch, alleen de eerste dag waren we niet bekend bij het hotel. Gelukkig kwam de lokaal agent al snel met alle vouchers en de reisinformatie.